Przejdź do głównej zawartości

Polecane

O powrocie do Polski słów kilka (tych mniej optymistycznych)

Rok temu żegnałam się z angielskim niebem. Piłam ostatnią kawę ze znajomymi w Pret A Manger. Odwiedzałam zachłannie ulubione miejsca. Pakowałam się i czekałam na lepszy czas w nowym domu - w Polsce.
To był dziwny rok. Nie gorszy ani nie lepszy niż poprzednie. Będąc jeszcze w UK, wyobrażałam sobie życie w Polsce, jako jedne wielkie wakacje. Rzeczywistość, jak zwykle, okazała się inna. Szczerze mówiąc, większość czasu upłyneła nam na chorobach, pobytach w szpitalach, kwarantannach. Od marca praktycznie jesteśmy więźniami swojego domu. Mało zwiedzaliśmy, niewiele mieliśmy okazji na całkowity luz. Ten rok był dla nas wielkim wyzwaniem i nie wszystko przebiegało, tak jak sobie to zaplanowaliśmy. W tym artykule chciałbym skupić się na tych negatywnych zmianach, które nastąpiły w naszym życiu. Nie myślcie jednak, że żałuję powrotu do ojczyzny. Jest wręcz przeciwnie. Pokochałam życie w Polsce od nowa. Jednak ta miłość jest dojrzalsza, bardziej świadoma. Mimo, że już nie zamieniłabym życia w Po…

PRZEPRASZAM CIĘ SYNKUPrzepraszam Cię synku, jeżeli w którymś momencie swojego życia zawinię jako matka.
Poddam się, nie podołam. Przepraszam, jeżeli kiedyś nie stanę po Twojej stronie, jeżeli się pomylę. Jeżeli Cię skrzywdzę.
Wierz mi, że zrobię wszytko co w mojej mocy, by być dla Ciebie zawsze opoką. By być osobą, do której zawsze będziesz wracał, do której będziesz mógł się zwrócić w każdym momencie swojego życia.
Jeżeli nie znajdziesz w moich ramionach ukojenia – przepraszam.

Przepraszam Cię synku za wszystkie dni, momenty, w których nie dawałam sobie rady z macierzyństwem. W których czułam się słaba, bezsilna, w których wmawiałam sobie, że nie jestem warta, by być Twoją matką.
Przepraszam za wszelkie zwątpienia. Wynikały one z wielkiej miłości do Ciebie... chciałam być perfekcyjna, móc być dla Ciebie najlepszą matką, jaką możesz sobie tylko wymarzyć. Chciałam dać Ci wszystko co najlepsze, zapominając, że bycie najlepszym nie zawsze oznacza bycie szczęśliwym..

Przepraszam Cię synku, jeżeli w którym momencie Twojego życia zapomnę o wszystkim, czego staram się Cię nauczyć. O tolerancji dla drugiego człowieka, o szacunku do innych, często słabszych od nas. Przepraszam, jeżeli zapomnę o naszych ideałach. O naszym wspólnym domu, w którym główną zasadą jest zrozumienie drugiego człowieka. Podanie pomocnej dłoni, nawet jeżeli podajemy ją już kolejny raz.

Przepraszam, jeżeli stanę kiedyś w opozycji do Twojego szczęścia. Jeżeli sprzeciwię się Twoim planom. Jeżeli zapomnę o tym, że jesteś wyjątkowy na swój własny sposób. Przepraszam ze wszelką krytykę, która być może wypłynie z moich ust. Czasami w złości zapominamy, o co walczymy, do czego zmierzamy i że powinniśmy czasami po prostu odejść z cień.

Przepraszam synku, jeżeli nie poświęcę Ci wystarczająco czasu. Jeżeli będę unikać odpowiedzialności. Jeżeli w którymś momencie swojego życia uznasz, że byłeś dla mnie niewystarczająco ważny. Czasami popełniamy błędy. Czasami obowiązki, rutyna dnia codziennego wygrywa z naszą miłością i oddaniem.

Przepraszam cię synku za wszystkie złe momenty. Za moją bezradność, za brak wiary w siebie. Wiedz, że zrobiłam wszystko w moje mocy, by uczynić cię szczęśliwym. Macierzyństwo jednak niesie ze sobą wiele wyzwań, na które często nie jesteśmy gotowi. Czasami upadamy, poddajemy się. Czasami los wzywa nas na pojedynek i nie potrafimy z nim walczyć. Brakuje nam siły, samozaparcia. Czasami popełniamy błędy, podejmujemy złe decyzje. Jednak nie ma takiej siły, która mogłaby osłabić moją miłość do Ciebie... bo jesteś całym dobrem, które otrzymałam od losu.

Przepraszam Cię synku, jeżeli w którymś momencie zawinię jako matka...

 

Jeżeli spodobał Ci się mój tekst zapraszam do przeczytania innych. Zachęcam również do pozostawienia śladu w postaci komentarza lub polubienia mojego Fan Page na Facebook :) Pisanie artykułów zajmuje mi sporo czasu. Pokażcie się, żebym wiedziała, że jesteście ze mną! :)

Pozdrawiam serdecznie
                                                          Emigrantka na zachodzie


Photo by Liana Mikah on Unsplash

Komentarze

 1. Przepiękny wpis! Bycie matką jest trudnym zadaniem, szczególnie, że jesteśmy oceniani na podstawie "błędów" - nawet tych naszych przypadkowych, niechcących. Bo przecież matka dla dziecka chce jak najlepiej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem życie mocno daje w kość, nie zawsze nadążamy za tym, co powinniśmy, niekiedy odbija się to na dzieciach, brak czasu, uśmiechu, zrozumienia. Ale to my, niedoskonali, lecz prawdziwi, kochający nad życie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo piekny głęboki wpis- jestesmy my mamy tez tylko ludzmi...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo piękne słowa!
  Jesteś świadomą mamą i wiesz, że nie zawsze wszystko robisz na 100%. Najważniejsze, że się starasz, próbujesz. Im więcej dasz miłości, tym mniej ważne będą potknięcia i drobne błędy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zawiedziesz. Jestes najlepsza, bo jestes jego. Wzruszylam sie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie napisane... Nie da się być idealna matką, ale najważniejsze jest to, że staramy się dla naszych dzieci

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty