Przejdź do głównej zawartości

Polecane

PAKUJEMY SIĘ DO SZPITALA. PORÓD W UK.

Nie do wiary! Jeszcze niedawno płakałam na widok dwóch kresek, rozpierała mnie duma i szczęście, gdy po raz pierwszy zobaczyłam na USG kropeczkę w moim brzuchu, a dzisiaj pakuje torbę do szpitala! Niezawodne aplikacje dały mi znać około 32 tygodnia, że to już pora. A więc - do biegu, gotowi, start! Zaczynamy ;)
Aha, ale zanim zaczniemy, chciałabym zaznaczyć, że oprócz podstawowych rzeczy, takich jak pampersy czy ciuszki dla dziecka, na mojej liście znajdą się również takie, których brakowało mi przy okazji pierwszego porodu i tym razem po prostu wole mieć je przy sobie. Mowa tu np. o smoczku, butelce czy ładowarce. Ale o tym w dalszej części artykułu ;). W każdym razie nie chcę tworzyć listy obligatoryjnej, bo wiadomo, że każda z nas jest inna i ma inne potrzeby. Dodatkowo dochodzą kwestie, w jaki sposób chcemy pielęgnować nasze maleństwa i czy szykujemy się na poród naturalny czy cesarskie cięcie.

DLA MAMY

1. Po pierwsze i najważniejsze to spakowanie naszej książeczki ciąży. Powinna się…

OCZY TEJ MATKIOczy tej matki są pełne łez.
Te łzy oznaczają ukryty w niej smutek. Smutek za mijającymi dniami. Smutek za dzieckiem, które jeszcze do niedawna mieściło się na naszych dłoniach, a które dzisiaj biega samodzielnie po kałużach.

Te łzy to czasami też łzy szczęścia. Łzy radości na widok rozpromienionej twarzy maleństwa, które ukończyło właśnie swój pierwszy, samodzielny rysunek.

Czasami łzy jednak niosą ze sobą żal, rozgoryczenie, tęsknotę. Tęsknotę za przeszłymi dniami, za własną beztroskością i wolnością.

Często łzy towarzyszą złości, bezradności, zmęczeniu. Kiedy po kilkunastu godzinach wytężonej pracy po prostu chcemy zniknąć, odpocząć, mieć dla siebie pięć minut w zupełnej ciszy.

Oczy tej matki są pełne strachu.
Strachu o maleństwo, dla którego jesteśmy całym światem, opoką, ukojeniem. Strachu przed odpowiedzialnością, która na nas spoczywa. Strachu o zdrowie, o szczęście o spokojny sen istoty, dla której jesteśmy wszystkim, całym światem.

Oczy tej matki są pełne wątpliwości.
Wątpliwości o każdą decyzję, którą podejmujemy a od której zależy postawa, światopogląd, system wartości naszego dziecka. Każdego dnia stoimy przed tysiącem wyborów, które mogą rzutować na jego przyszłe życie.

Oczy tej matki są pełne szczęścia.
Szczęścia wynikającego z dwóch maleńkich rączek otulonych wokół naszej szyi. Szczęścia z widoku uśmiechniętego dziecka, które radośnie podskakuje na nasz widok. Które śpi spokojnym snem, gdy jesteśmy blisko. Nic tak nie uszczęśliwia, jak bliskość małej istoty, bezbronnej, która tak bardzo nas potrzebuje. Jak spędzony wspólnie dzień. Wspólna zabawa. Pierwsze wypowiedziane słowo, pierwszy zrobiony krok, pierwszy uśmiech.

Oczy tej matki są pełne miłości i dobroci.
Miłości, o której istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Miłości, która potrafi zmienić świat. Która nie posiada początku ani końca. Miłość matki do dziecka jest niczym nieograniczona, niewyobrażalnie wielka. Potrafi wiele znieść, wiele wycierpieć, wiele poświęcić. Nie znika wraz z upływającym czasem. Zmienia się, ewaluuje, jednak wciąż pozostaje niepokonana, nieskażona złem tego świata. Miłość matki do dziecka jest dobrocią samą w sobie. Tworzy z nas lepszych ludzi, więcej widzących, lepiej rozumiejących.

Oczy tej matki są pełne zmęczenia.
Zmęczenia domowymi obowiązkami. Zmęczenia otaczającymi nas problemami i kłopotami.

W oczach tej matki odbija się cała gama uczuć.
Zmartwienie, żal, złość, rozgoryczenie, smutek. Bezradność, tęsknota, czasami nienawiść. Bo każdy nowy dzień, to nowe doświadczenia w byciu matką. To nowe wyzwania, to nowe przygody. Na końcu jednak zawsze przebija szczęście, radość, uśmiech. Duma, dobroć i miłość. A miłość z nich wszystkich jest największa...Jeżeli spodobał Ci się mój tekst zapraszam do przeczytania innych. Zachęcam również do pozostawienia śladu w postaci komentarza lub polubienia mojego Fan Page na Facebook :) Pisanie artykułów zajmuje mi sporo czasu. Pokażcie się, żebym wiedziała, że jesteście ze mną! :)

Pozdrawiam serdecznie
Emigrantka na zachodzie. 
 
 Photo by guille pozzi on Unsplash

Komentarze

 1. Oczy i serce są pełne tego wszystkiego o czym piszesz, równiez te ojcowskie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne i wzruszające. Twój wpis wyraża wszystko to, czego może doświadczyć matka....jej serce to prawdziwa, jak to pięknie nazwałaś - gama uczuć :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczy matki są najpiękniejszym obrazem, jakie widzi dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie napisany tekst, bardzo dobrze się czytało 👏

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, aż się wzruszyłam ;) Piękne !

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie napisane. Bardzo mądrze, aż można się wzruszyć :) pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Milosc matki do dziecka to coś tak głębokiego ze może to tylko zrozumieć druga matka

  OdpowiedzUsuń
 8. Emigracja to wyzwanie i zmiany, zmiany, zmiany...

  OdpowiedzUsuń
 9. Wzruszajacy tekst i taki prawdziwy. Myśle, że dotyczy obojga rodziców.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty